Kutse ja eelinfo 2018

Mis? Kus? Millal?

Seitsmeteistkümnes üritus seeriast "Rannahooaeg algab märtsis" toimub 10. märtsil algusega kell 19:00 RMK Meremõisa telkimisalal. Sel korral tähistame kahte asja - minu raskekaalulise moodulsauna jaoks saab toimuma tema 35. püstitamine ning ma ise saan 35 aastat vanaks. Täpsema asukoha mõttes toimub üritus taaskord RMK Meremõisa kõige suuremal telkimisplatsil (ehk siis samas kohas, kus ta alates 2012. aastast toimunud on). Detailsed juhtnöörid kohalejõudmiseks leiab altpoolt.

Peole eelneb laagri ülesehitamine rannas kell 12:00-19:00 ning asjalikku tegevust jagub selleks ajaks kuni kümnele inimesele. Loomulikult on juba varakult randa oodatud ka kõik need inimesed, kes soovivad lihtsalt juba ka päeva kaunis looduses veeta. Mida rohkem meid juba varakult kohal on, seda lõbusam saab!

Talviste rannapidude traditsioon sai alguse 2001. aastal ning sellest ajast toimunud üritused on üksteisest üsna suurel määral erinenud. On olnud aastaid, kus mingit elektrivarustust ei olnud ning muusikakeskuse kohust täitsid ürgne rikkis kassettmakk ja külaliste poolt ruuporisse laulmine kui ka üritus, kus kaks elektrigeneraatorit tootsid kolm korda rohkem elektrit kui ma oma Mustamäe korteris korraga tarbida saaksin, selle laiali vedamiseks paigaldasime metsa 400 meetrit kaabeldust, muusikat toetas suurel ekraanil videodisko ning kokkupandava sauna dušist voolas mahutiga kohale veetud ja survestatud kujule viidud soe vesi. Seekordne üritus on tulemas pigem viimatikirjeldatute killast, ehk siis kellasid-vilesid on tulemas küllaga :) Plaanidest lähemalt aga allpool.


Festivaliala

Festivalialalt võib leida järgmist:

RMK rajatised: Üritus toimub RMK Meremõisa telkimisalal ning RMK poolt on seal olemas varjualune koos laua ja pingiga, grillahi ning välipeldik, kuhu mina paigaldan valgustuse ning hoolitsen, et WC paber ei lõpeks.

Peotelk: Ilmastiku eest kaitseks saab ka sel aastal püsti pandud peotelk, mille all hoiab umbes +10 kraadist temperatuuri diiselkütusel töötav soojapuhur. Osa peotelgi alusest alast moodustab ka sel aastal "tehnikastaabina" tuntud "sea aedik" koos sinna integreeritud tehnikalauaga. Keda soojapuhuri müra ei häiri, võib peo lõpus põhimõtteliselt peotelgi "põrandale" ka oma ööbimisvarustuse lahti rullida.

Sauna võib kahtlemata nimetada selle ürituse suurimaks staariks :) Minu sauna esimene püstitamine toimus 19. veebruaril 2005 ning selle 34. mahavõtmine 5. juulil 2015. Ja on täiesti uskumatu, kui palju sellest saunast viimase kahe aasta ja kaheksa kuu jooksul puudust on tuntud :) Nüüd siis lõpuks parandame vea ning paneme taaskord 25 meetri kaugusele veepiirist selle suuremõõdulise ja raskekaalulise, kuid siiski teisaldatava ehitise püsti. Sel korral siis juba 35ndat korda. Kas sel korral paneme püsti ka veevarustuse või tuleb pesemise osas merre kastmise ja kanistrites kaasas oleva veega leppida, selgub töö käigus. Survestatud veevarustuse ja sooja vee boileri ülesseadmine sõltuvad eelkõige kahest eeldusest - et ilm ei oleks liiga külm, mis veega mässamise liiga keerukaks teeks ning et leiaksin inimese, kes juba reede päeval minuga koos vett vedama on nõus tulema.

Videodisko: Ka sel aastal saab kohale veetud ning püsti pandud heli- ja videotehnika koos minu voodilinast õmmeldud 2,2x2,5 meetrit videoekraaniga, mis on jälgitav mõlemalt poolt. Videodisko toimub peotelgi ees orienteeruvalt 19:00 kuni 3:00.

Murumängude väljak on aastate jooksul saanud selle ürituse lahutamatuks osaks. Väljaku ettevalmistamine tähendab meie jaoks kindlasti seda, et paigaldada tuleb korralik valgustus. Kas eelnevalt tuleb sealt ka lumi ära rookida, peab näitama aeg. Mängida saab seal väljakul nii traditsioonilist "Kuningate" mängu kui soovi korral ka Petanque'i.

Grilliala moodustub RMK grillahju ning varjualuse ümber. Puud võtan metsa ise kaasa ja lisaks lõkkele tuleb sinna kõrvale ka söegrill koos liha ja vorstidega.

Ööbimise osas on üldine suund see, et peo külalised lepivad ise omavahel kokku, kes kus magab, kes telgi võtab jne. Loomulikult näeksin mina hea meelega, et üritusest võtaks osa ka inimene või seltskond, kes mingi köetava telgi kohale tooks ja seda opereeriks, kuid see ei ole kindlasti ürituse kordamineku hädavajalikuks eelduseks. Lisaks telkimisele on aastate jooksul inimesed magamiskoha osas ka leidlikkust üles näidanud - ööbitud on nii autodes, haagistes, haagissuvilas, kuuse all, kasutatud telki kui magamiskotti jne :)

Parkla asub kohe festivaliala kõrval ja mahutab ära kõik sündmuspaigale saabuvad autod. Seega võib kaasa võtta kogu vajamineva mugavusvarustuse. Lihtsamatest asjadest soovitaksin kaasa haarata toole, seejuures suurema mugavuse annavad näiteks Jysk'ist ja Koduextrast leitavad kokkupandavad matkatugitoolid, mis sõltuvalt tootjast, kampaaniatest ja ilmast võivad maksta 5 kuni 20 eurot. Keerulisemad mugavusasjad jäägu igaühe fantaasia viljaks :)


Elu-olu ja muud targutamised


Info kohalejõudmiseks

Kui Tallinna poolt tulla, siis sõltumata sellest, kas transpordiks kasutatakse oma autot või ühistransporti, näeb kohalejõudmine välja nii: tuleb sõita läbi Keila-Joa, seejärel mööduda varsti Meremõisa bussipeatusest ning veel 400 meetri pärast pöörata paremale RMK alade poole. Tasub mainida, et veel paar aastat tagasi nägi ümbruskond praegusest üsna erinev välja, seega Google Street View siinkohal eriti kaasa ei aita. Võrreldes paari aasta taguse ajaga on laiendatud maanteed, ehitatud uus kergliiklustee ning paremale RMK alade poole viiv teeots on toodud varasemast 100 meetrit Tallinna poole. See viimane muudatus ei kajastu praeguseks ka veel pea ühelgi kaardil, seega võivad segadusse sattuda ka GPS seadmete järgi navigeerijad!

Kaart selle kohta, kuidas alates Meremõisa bussipeatusest edasi liikuma peaks, asub siin.

Kirjeldus selle kaardi juurde näeks välja nii: kui mööduda Meremõisa bussipeatusest, siis 400 meetri pärast on võimalik sooritada parempööre RMK alade poole. Nagu eespool juba mainitud, siis asub see pööre umbes 100 meetrit enne kui ta oli veel paar aastat tagasi - kui varasemalt toimus pööre keset mäkketõusu, siis nüüd pigem mäkketõusu alguses. Kui parempööre maanteelt ära sooritatud, siis juba 30 meetri pärast ristub meie tee teise teega. Meie ei lähe sealt vasakule ega paremale, vaid sõidame sellest otse üle. Veel päris kohe ehk umbes kümne meetri pärast hargneb edasine tee kaheks - siit valime vasakpoolse haru. Kuigi kaarte vaadates võib jääda mulje, et ka edaspidi on metsa vahel veel mitmeid hargnemisi, siis tegelikkuses on alates siit punktist edasi jõudmine väga lihtne - tuleb vaid 700 meetrit järgida mõistlikult suurema tee kulgu ning seejärel ongi pidu lahti :)

Ajalooliselt on olnud teemaks, et suuremate rannahooaja avapidustuste korral olen pöördekohad alates maanteelt ära pööramisest tähistanud punaste tulukestega. Ja kuigi üritust külastavad inimesed on aastate jooksul teadlikumaks saanud ning uusi osalejaid aitavad nuti- ja GPS-tehnoloogiad, siis on ka 2018. aastal (veel) plaanis teekonnale umbes 6 tervitavat tulukest puude külge paigaldada. Need pöördekohti tähistavad LEDid võivad sel korral olla nii punased kui rohelised ning saavad paika umbes kella 18:00-ks.

Kuigi tõenäoliselt leiavad kõik soovijad omale sobival ajal koha mõnes autos, siis tasub mainida, et Meremõisa ranna lähedale on väga edukalt võimalik saada ka ühistranspordiga. Kui teekonda alustada Tallinnast, siis on selleks laias laastus 2 võimalust: buss ja marsruuttakso. Bussid väljuvad Balti jaamast peatusest nr 1, marsad Estonia teatri juurest peatusest nr 2. Maha tuleb tulla Meremõisa peatuses (koordinaadid 59,3968˚N; 24,2727˚E). Kes tuleb marsaga, võib juhil paluda teha peatus ka 400 meetrit peale Meremõisa bussipeatust kohas, kust näitab silt paremale RMK telkimisalade poole (koordinaadid 59,3976˚N; 24,2660˚E). Allpool on toodud ära lingid marsade ja busside graafikule, mis Tallinnast Meremõisa sõidavad.

Marsa number 237 sõiduplaan
Buss number 126 sõiduplaan
Buss number 127 sõiduplaan
Buss number 128 sõiduplaan


Kontaktid

Minuga saab ühendust meiliaadressilt jaanus.sepp [ät] jaanus.eu ja telefonilt 56983774. Kui oled Facebook'i kasutaja, siis anna enda tulekust teada selle ürituse lehel.