Kutse ja eelinfo 2019

Mis? Kus? Millal?

Kaheksateistkümnes üritus seeriast "Rannahooaeg algab märtsis" toimub 9. märtsil RMK Meremõisa telkimisalal ning seekordse ürituse "tagamõte" on ühtlasi ka minu 36. sünnipäeva tähistamine. Täpsema asukoha mõttes koguneme taaskord RMK Meremõisa kõige suuremal telkimisplatsil (ehk siis kohas, kus oleme seda pidu tähistanud kõige rohkem kordi, sh eelmisel aastal). Detailsed juhtnöörid kohalejõudmiseks leiab altpoolt.

Võrreldes eelmise aastaga tuleb seekordne üritus mõnevõrra erinev, seega palun loe siinolev info enne kohaletulemist läbi!

Nimetuse "Rannahooaeg algab märtsis" all oleme minevikus osa saanud üsna erineva ülesehitusega üritustest. Kui eelmisel aastal pidasime selle ürituse tehnilise ülesehituse mõttes maha "suures formaadis", siis sel korral teeme mitmeid asju hoopis lihtsamalt. Küll aga on sel aastal plaanis ette võtta asju, mida varem nende ürituste raames kas üldse tehtud ei ole või on ainult üks kord. Kõigest lähemalt aga allpool.

Kui eelmisel aastal võttis laagri ülesehitamine aega 6 tundi ning selles osales 14 inimest, siis sel korral saame hakkama 3-4 tunniga. Plaanin ise Meremõisas kohal olla alates kella 13:00-st ning hea oleks, kui kella 14-15 vahel saabuks kohale veel vähemalt mõned inimesed, kes laagri ehitamisel abiks on nõus olema. Kogu muu ajagraafik on sel korral üsna vaba.

Panin hiljuti kirja ka ülevaatliku jutu, mida võiks nimetada nende "rannapidude looks" - sealt saab teada, kuidas kogu asi kunagi alguse sai, millise teekonna oleme nende aastate jooksul läbi käinud ning millised on mõtted tulevikuks. Saate sellega tutvuda siin.

NB! Ilma mõttes on sel korral oodata nullilähedasi temperatuure - päeval kergelt plussis, õhtul või öösel langeb alla nulli. Päeval saabuvad inimesed peaksid riietumisel kindlasti arvestama, et mere ääres puhub tuul! Õhtuks nõrgeneb see aga oluliselt ning pöördub lõunasse, mis konkreetselt selles asukohas peaks tähendama üsna tuulevaikset olemist. Nimelt asub Meremõisa rand pankranniku all, mis ka tugevama lõunatuule pea täielikult ära varjab - see on varasematel aastatel korduvalt kinnitust leidnud fakt :) Küll aga tuleb nii päeval kui õhtul arvestada tilkuva ilmaga, mille vastu aitab nii korralik riietus kui ka võimalus saunas käia või köetavas telgis ahju ümber sumiseda.


Peoplats

Peoplats on sel korral lihtsam kui eelmisel aastal - tulemas ei ole soojendusega peotelki ega tehnikastaapi ning rentimata jääb heli- ja videotehnika. Oma olemuselt võib seda üritust pidada kõige sarnasemaks 2015. aasta omaga, küll on võrreldes tolle korraga mõned asjad siiski lisaks. Näiteks on tulemas väike elektrigeneraator ning seetõttu tuleb puude otsa vedada ka mingi hulk kaabeldust. Täpsemalt on plaanid sellised:

RMK rajatised on platsil mõistagi alles ning seega saab kohapeal kasutada välipeldiku mugavusi ning olemas on ka varjualune koos laud-pink komplektiga ja lõkke-grillahi. LED lamp saab peldiku lakke nagu tavaliselt, samuti tuleb kaasa piisavas koguses WC paberit.

Suurt peotelki sel korral ei tule, aga et toidud tuule korral minema ei lendaks ja vihma korral märjaks ei saaks, siis püstitame selleks tarbeks varjualuse ning nimetame ta köögitelgiks. Selle telgi alla tuleb ka täismõõdus gaasipliit, kus valmistame ahjušašlõkki ja teravaid taco-juustu saiu, samuti saab seal teed ja kohvi keeta. Selle telgi alla tuleb ka MP3 mängija koos väikeste kõlaritega, nii et mõningane muusika kuulamise võimalus on siiski ka sel korral olemas. Paremal juhul õnnestub meil köögitelgina püsti panna üks 3x6 meetrit varjualune, mille hankisin 50 euroga 2012. aastal, kuid mis osutus piisavaks kökatsiks, et praktilist kasutust ta veel leidnud ei ole :P Kuna sel korral on varem saabuvatel inimestel mere ääres aega laialt käes, siis võtame selle telgi püstitamist kui meelelahutust - on ju juba vanarahvas öelnud, et "ei jää ükski telk püstitamata, kui kohapeal on olemas piisavalt teipi, nööri, koormarihmu, puidust lisa tugivaiu ja kamp teotahtelisi insenere" :D Kui selle telgi püstitamine vaatamata jõupingutustele ikkagi ei õnnestu, siis saan telgi südamerahus minema visata. Köögitelgiks kasutame sel juhul minu väiksemat, 2x3 meetrit varjualust.

Minu suurt sauna sel korral kaasa ei tule, kuid higistada ja meres jahutamas käia saab ka sel korral. Nimelt rendin sel korral lihtsa telksauna. Küll aga peab arvestama, et tingimused riietumiseks saavad sel korral olema ülimalt primitiivsed ning pesemise osas peab piirduma merre kargamise või kanistritega kaasas oleva vee abil loputamisega.

Murumängude väljak on aastate jooksul saanud selle ürituse lahutamatuks osaks ning selle rajame kindlasti ka sel aastal. Kuna murumängudeks on vaja valgust, siis saab see plats ka sel aastal korralikult ära valgustatud. Mängida saab seal nii traditsioonilist "Kuningate" mängu kui soovi korral ka Petanque'i.

Grilliala moodustub RMK grillahju ning varjualuse ümber. Puud võtan metsa ise kaasa ja lisaks lõkkele tuleb sinna kõrvale ka söegrill koos liha ja vorstidega. Et sel korral on helitehnikale üsna vähe rõhku pandud ning ruuporisse ka liiga palju räusata pole mõtet, siis kui oled pillimees ja viitsid kohapeal lõkke ääres seda mängida, võta see kaasa ja usun, et saab väga lõbus :)

Ööbimise osas on mul sel aastal plaan teha midagi, mida selle ürituse raames varem tehtud ei ole - nimelt rendin selleks tarbeks kaitseväeski kasutusel oleva suurema jaotelgi, kus osaliselt saab ka püsti sees kõndida. Seega kes varasemalt ei ole sellele üritusele ööseks jäänud, kuna kardab külma, siis sel korral on soe ööbimisvõimalus olemas. Kui soe seal täpsemalt olema saab, sõltub muidugi ka kütjatest, aga võimalus külma peletamiseks ahjus tuld teha on olemas. Samuti täidab see telk õhtuse ürituse jooksul eesmärki, et tilkuva ilma eest varju pugeda. Ahju ümber sumiseda on väga mõnus ning et see mugavamalt välja kukuks, võiksid inimesed võimalusel ka mõne (matka)tooli või tabureti kaasa haarata. Konkreetselt ööbimise osas on inimesed aastate jooksul muidugi ka päris leidlikke lahenduste peale tulnud - lisaks traditsioonilisele telkimisele on ööbitud ka autodes, haagistes, haagissuvilas, kuuse all, kasutatud telki kui magamiskotti jne :)

Parkla asub kohe peoplatsi kõrval ja mahutab ära kõik sündmuspaigale saabuvad autod. Seega võib kaasa võtta kogu vajamineva mugavusvarustuse. Lihtsamatest asjadest soovitaksin kaasa haarata toole, seejuures suurema mugavuse annavad näiteks Jysk'ist ja Koduextrast leitavad kokkupandavad matkatugitoolid, mis sõltuvalt tootjast, kampaaniatest ja ilmast võivad maksta 5 kuni 20 eurot. Keerulisemad mugavusasjad jäägu igaühe fantaasia viljaks :)


Elu-olu ja muud targutamised


Info kohalejõudmiseks

Kui Tallinna poolt tulla, siis sõltumata sellest, kas transpordiks kasutatakse oma autot või ühistransporti, näeb kohalejõudmine välja nii: tuleb sõita läbi Keila-Joa, seejärel mööduda varsti Meremõisa bussipeatusest ning veel 400 meetri pärast pöörata paremale RMK alade poole. Tasub mainida, et veel kolm aastat tagasi nägi ümbruskond praegusest üsna erinev välja, seega Google Street View siinkohal eriti kaasa ei aita. Võrreldes kolme aasta taguse ajaga on laiendatud maanteed, ehitatud uus kergliiklustee ning paremale RMK alade poole viiv teeots on toodud varasemast 100 meetrit Tallinna poole. See muudatus ei kajastu näiteks veel Google Maps kaardil, samuti võib juhtuda, et see ei ole jõudnud mõnedele teistele kaartidele või navigeerimisrakendustesse, mis võivad seetõttu seal pöördekohal segadusse sattuda.

Kaart selle kohta, kuidas alates Meremõisa bussipeatusest edasi liikuma peaks, asub siin.

Kirjeldus selle kaardi juurde näeks välja nii: kui mööduda Meremõisa bussipeatusest, siis 400 meetri pärast on võimalik sooritada parempööre RMK alade poole. Nagu eespool juba mainitud, siis asub see pööre umbes 100 meetrit enne kui ta oli veel kolm aastat tagasi - kui varasemalt toimus pööre keset mäkketõusu, siis nüüd pigem mäkketõusu alguses. Kui parempööre maanteelt ära sooritatud, siis juba 30 meetri pärast ristub meie tee teise teega. Meie ei lähe sealt vasakule ega paremale, vaid sõidame sellest otse üle. Veel päris kohe ehk umbes kümne meetri pärast hargneb edasine tee kaheks - siit valime vasakpoolse haru. Kuigi kaarte vaadates võib jääda mulje, et ka edaspidi on metsa vahel veel mitmeid hargnemisi, siis tegelikkuses on alates siit punktist edasi jõudmine väga lihtne - tuleb vaid 700 meetrit järgida mõistlikult suurema tee kulgu ning seejärel ongi pidu lahti :)

Ajalooliselt on olnud teemaks, et suuremate rannahooaja avapidustuste korral olen pöördekohad alates maanteelt ära pööramisest tähistanud punaste tulukestega. Sel korral peame üritust väiksemas formaadis ning tulukesi puude külge ei tule.

Kuigi tõenäoliselt leiavad kõik soovijad omale sobival ajal koha mõnes autos, siis tasub mainida, et Meremõisa ranna lähedale on väga edukalt võimalik saada ka ühistranspordiga. Kui teekonda alustada Tallinnast, siis on selleks laias laastus kaks võimalust: buss ja marsruuttakso. Bussid väljuvad Balti jaamast peatusest nr 1, marsad Estonia teatri juurest peatusest nr 2. Maha tuleb tulla Meremõisa peatuses (koordinaadid 59,3968˚N; 24,2727˚E). Kes tuleb marsaga, võib juhil paluda teha peatus ka 400 meetrit peale Meremõisa bussipeatust kohas, kust näitab silt paremale RMK telkimisalade poole (koordinaadid 59,3976˚N; 24,2660˚E). Allpool on toodud ära lingid marsade ja busside graafikule, mis Tallinnast Meremõisa sõidavad.

Marsa number 237 sõiduplaan
Buss number 126 sõiduplaan (sel aastal nädalavahetusel ei sõida)
Buss number 127 sõiduplaan
Buss number 128 sõiduplaan


Kontaktid ja lingid