6.03.2010 Rannahooaeg algab märtsis vol 10, ÜLDINE EELINFO

Üks traditsioon, mis sai alguse 2001. aastal.

Moderator: Jaanus

Locked
User avatar
Jaanus
Site Owner
Posts: 1601
Joined: Mon Dec 05, 2005 22:00
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

6.03.2010 Rannahooaeg algab märtsis vol 10, ÜLDINE EELINFO

Post by Jaanus » Mon Feb 08, 2010 16:48

Nagu te paljud kuulnud olete, siis sel aastal on plaanis teha üritus alapealkirjaga "Tagasi juurte juurde", mis tähendab võimalikult paljude asjade tegemist sellisel kujul, nagu toimus aastatel 2001...2002 esimeste talviste rannapidude ajal.

Seega: sauna sel korral ei tule, elektrigeneraatorit ega videoekraani samuti mitte. Helitehnikat hakkab asendama see sama Taavi köögiraadio/kassettmakk, mis ka 2002. aastal puu otsa teibitud oli.

Kui lumi selleks ajaks ära ei sula, siis on plaanis ka lumeiglu ehitada, nagu ka 2001. aastal tehti.

Plaanis on ka uuesti aretada mingid atribuudid, mille abil saame lõkke peal suppi ja teed keeta, st igasugused gaasipliidid, elektripliidid ja muu taoline jääb sel korral koju.

Mõnes mõttes tuleb üritus siiski esimestest üritustest erinev. Kui 2001. aastal sai metsa mindud nii, et kellelgi polnud varasemast ette näidata erilist talvise väliviibimise kogemust, siis nüüd oleks mul ilmselt ka parima tahtmise juures raske ära unustada kõiki neid (mõnikord ka valusaid) kogemusi, mis aastate jooksul väliürituste korraldamisel kogunenud. Luban, et nostalgia paremaks väljapaistmiseks siiski meelega ühtegi asja untsu keerama ei hakka :)

Ürituse toimumise täpne asukoht on hetkel veel lahtine. Nimelt oleks mul soov teha üritus täpselt samas kohas, kus ta toimus aastatel 2001 kuni 2006 ning mis ilmselt nii mõnelegi lapsepõlve Tornimäel veetnud inimesele võiks olla tähendusrikas paik üritusel osalemiseks. See on aga raskendatud, kuna plats on viimased aastad kuulunud karmi korraga Laulasmaa kaitseala koosseisu, seega kui ma Keskkonnaameti luba ei saa, siis tuleb leppida siiski mõne RMK platsiga. Annan ürituse toimumise asukohast teada niipea kui Keskkonnaametilt vastuse saan.

Kõik kommentaarid, ettepanekud ja muu loba on loomulikult ka sel aastal oodatud, andke tuld :)
Kui tahan autoga mittevedavat silda kaasa vedada, siis sõidan haagisega.

moonenc
Posts: 247
Joined: Mon Dec 12, 2005 12:19

Post by moonenc » Tue Feb 09, 2010 12:19

selle aasta rannahooaeg algab küll 04 märts. vähemalt osadele :wink: :P
Litsu Gaasi Mammi !!!

User avatar
paharet
Posts: 91
Joined: Tue Dec 06, 2005 0:24
Location: lilleke rohus
Contact:

Post by paharet » Thu Feb 18, 2010 19:20

kas seekord ei saagi soovilugusid? :roll:
searching for perfect dreams

User avatar
Jaanus
Site Owner
Posts: 1601
Joined: Mon Dec 05, 2005 22:00
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by Jaanus » Thu Feb 18, 2010 19:25

Sel korral on nii, et soovilood peavad endal kaasas olema. KASSETIDE PEAL, kuna "helitehnikat" asendab Taavi vana makk :D
Kui tahan autoga mittevedavat silda kaasa vedada, siis sõidan haagisega.

User avatar
Jaanus
Site Owner
Posts: 1601
Joined: Mon Dec 05, 2005 22:00
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by Jaanus » Fri Feb 26, 2010 1:45

Nonii, lõpuks ometi on siis kogu vajalik info ka veebi valatud.

Lisainfona võiks öelda, et lumeolud on sel korral erakordselt karmid ja seda mitte niivõrd viimase nädala lumesaju tõttu, kuivõrd tuule tõttu kokku kuhjatud kohati rinnuni hangede.

Seetõttu sai plaani võetud, et reedese päeva võtan ise töölt vabaks ja üritan seal randa natuke lahti kühveldada. Reede õhtul on plaanis aktsioon, kus Taavi kaudu (ilmselt) saadava lisavarustuse ja võimalikult paljude sportimishuviliste sõprade abil läheks kohale ja üritaks elektrigeneraatori, prozektorite ja käsilumesahkade abil nii palju lund taltsutada kui sellises olukorras mõistlik tundub. Palun andke teada, kes viitsivad reede õhtul randa sporti tegema tulla!

Ja laupäeval läheks esimeste entusiastide grupiga kohale kella 11-12 vahel eesmärgiga, et lume abiga omale lahedamaid elutingimusi luua. Muuhulgas peaks olema suht reaalne, et põhilise peoplatsi ümbrus saab ümbritsetud lumevallidega, mis meid ka tuule eest kaitsevad :)
Kui tahan autoga mittevedavat silda kaasa vedada, siis sõidan haagisega.

User avatar
marten
Posts: 533
Joined: Tue Dec 06, 2005 18:05

Post by marten » Fri Feb 26, 2010 9:33

Jaanus, minu käest saaksid soovi korral kassette laenata. Mazda ajal laenasid/annetasid hulk inimesi mulle neid haruldusi. Hetkel peast ei oskagi öelda, mis mul kapis peidus on, aga need tulid esimese hooga meelde:

Metallica "Load"
Red Hot Chilli Peppers "By The Way"
Fear Factory "Obsolete"
Loits "Ei kahetse midagi" ja NBS "Successful, Bitch & Beautiful" (Mart laenas. Küsin igaks juhuks üle, et kas lubab talvises rannas neid kasutada)

User avatar
margus
Posts: 1363
Joined: Tue Dec 06, 2005 16:42

Post by margus » Mon Mar 01, 2010 10:43

moonenc wrote:selle aasta rannahooaeg algab küll 04 märts. vähemalt osadele :wink: :P
mõnna mõnna mõnna
Image

User avatar
tavs
Moderator
Posts: 1079
Joined: Tue Dec 06, 2005 11:13
Location: tallinn/tehnika

Post by tavs » Mon Mar 01, 2010 14:27

ma saaks reedel pmst 4-st startida linnast koos lisavarustusega.
paha moderaator

User avatar
Jaanus
Site Owner
Posts: 1601
Joined: Mon Dec 05, 2005 22:00
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by Jaanus » Mon Mar 01, 2010 15:14

Olukord on natuke muutunud. Nimelt oli laupäevase seisuga tee kuni peokohani lahti lükatud ja ka niisama oli lumi kokku vajunud. Aga see-eest eraldab parklat peoplatsist nüüd päris kõrge tihke lume vall, mis on saha poolt kokku aetud. Nii et ilmselt lähen ja proovin täna õhtul natuke selle valliga kakelda, ehk saab siis labidatöö käigus selgemaks ka see, mida edasi seal teha vaja oleks.

Kui keegi tahab veel täna sportima tulla, siis minek oleks ilmselt mingi 8 ajal. Kui kogu töö reedeks jätta, võib labida asemel kangi vaja olla, sest ilm pidavat külmaks tagasi minema.
Kui tahan autoga mittevedavat silda kaasa vedada, siis sõidan haagisega.

User avatar
tavs
Moderator
Posts: 1079
Joined: Tue Dec 06, 2005 11:13
Location: tallinn/tehnika

Post by tavs » Mon Mar 01, 2010 18:08

ma võin mootorsae ka võtta :D saab jääkuubikuid ka teha kohe :D
paha moderaator

User avatar
tavs
Moderator
Posts: 1079
Joined: Tue Dec 06, 2005 11:13
Location: tallinn/tehnika

Post by tavs » Mon Mar 01, 2010 18:11

ma ei viicinud eelmist posti muuta, aga mis sa sünnipäevaks tahad ?
paha moderaator

User avatar
Jaanus
Site Owner
Posts: 1601
Joined: Mon Dec 05, 2005 22:00
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by Jaanus » Tue Mar 02, 2010 3:19

Kuigi selleaastane korraldus on ajaliselt üsna tühine osa minu jaoks võrreldes viimaste aastatega, siis üht-teist saab ka sel aastal heietada. Elu on ikka seiklus.

Nimelt otsustasin ma siis täna, et kuna hetkel on lumi sula ja kuna ilmajaam lubab järgmisteks päevadeks külma, et äkki on mõistlikum nii palju sulalund täna eest ära rookida, kui mõõduka pingutuse läbi seda teha suudan, kui et hakata reedel seda sama "lund" kangiga lahti lõhkuma. Tehtud-mõeldud siis. Kuna ma olin hiljuti omandanud kahest 500W prozektorist ja ühest statiivist koosneva valgustuskomplekti, siis pidasin mõistlikuks, et kasutan täna pealambi asemel valgustamiseks seda komplekti. Kuna mul nii palju raha ei ole, et see komplekt patareide pealt tööle panna ning taolise koguse patareide vedamiseks haagist ka rentida ei tahtnud, siis laenasin Vello käest inverterit ning kolmeosalise komplekti abil sai rand ja mets valgeks. (Komplekt koosnes ühest 500W prozektorist, Vello inverterist ja minu töötava mootoriga autost.)

Alustuseks sõitsin siis suvilasse, et sealt käsilumesahk ning paar kotti puid lõkke jaoks kaasa haarata. Tagurdasin suvila hoovi, hakkasin ust lahti tegema, aga siis tuli äkki üks mõte - tooks Tallinnast suvila võtmed ka ära. Tehtud-mõeldud siis jälle, tõin kodust võtmed ära, sõitsin uuesti suvilasse, haarasin lumesaha ja lõkkepuud kaasa ja juba kell 22:30 olingi mere ääres. Installisin oma tavaari üles, tegin lõkke ka üles ja kukkusin kühveldama. Kuna esimene ülesanne oli murda läbi suure lumesaha poolt kokku lükatud valli, siis tundus alguses kogu ettevõtmine üsna lootusetu. Eriti kuna seda valli ei õnnestunud kohe ära kühveldada, vaid esmalt tuli tugevama labidaga lumi lahti peksta. Hiljem aga sujus asi paremini ja kokkuvõttes sain lisaks lumevalli läbistamisele ka umbes 10x15 meetrit platsi lahti lükatud. See ei ole veel päris piisav kogu peo edukaks pidamiseks, aga alustuseks kärab küll :)

Ilm oli soe ja täie tõsiduse juures ütlen, et pool rannas oldud aega möllasin ma palja ülakehaga, teise poole T-särgi väel. Alumine pool oli sel korral siiski rannale sobimatult riides, ehk siis pikad püksid, korralikud matkasaapad ja lisaks veel paksus lumes möllamiseks säärised ehk bahillid.

Kui kell oli saanud 1:30, siis viisin lumesaha suvilasse tagasi ja juba enne poolt kolme olin kodus :D

Paar pilti ka. Esimesed 3 pilti kajastavad laupäeva, kui ma laboris käisin ja ehitasin hai-tekk süsteemi, mille abil lõkke kohal teed ja suppi ja muud keetma hakkame rannapeol, ülejäänud 6 pilti kajastavad tänast lumega kaklemist.
Kui tahan autoga mittevedavat silda kaasa vedada, siis sõidan haagisega.

User avatar
tavs
Moderator
Posts: 1079
Joined: Tue Dec 06, 2005 11:13
Location: tallinn/tehnika

Post by tavs » Tue Mar 02, 2010 8:04

Kas sa loomkatseid ka teostasid sellele agregaadile?

Mis siis kui keegi entusaist arvab, et ta tahab näitek 7L poti sinna panna tee veega ja seda kõige ettevaatlikumalt ei toeta sinna ? Mulle tundub natuke vedela võitu see risti pulk.


Muidugi saab antud varrast ja agregaati kasutada ka limbo tantsimiseks või ka eriti pikka grillvardana. Miks mitte ka koos seda teha. Samal ajal kui vorst küpseb saab kaika alt läbi limbotada.
paha moderaator

User avatar
Jaanus
Site Owner
Posts: 1601
Joined: Mon Dec 05, 2005 22:00
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by Jaanus » Tue Mar 02, 2010 11:15

Otseselt loomkatseid ei teinud ja võlli tugevust testisin lihtsalt käega peale surudes. Tuleb tunnistada, et tõepoolest tundus poes see materjal jäigem kui laboris valmis ehitatud kujul, aga arvan, et 7 liitrine pott ei ole probleem. Samas eks mul on veel mõned päevad aega mõelda, kas minna kindla peale ja hankida mingi jämedam võll või jääda selle juurde ning tegeleda selle probleemiga kohapeal siis, kui pott peaks lõkkesse kukkuma :D
Kui tahan autoga mittevedavat silda kaasa vedada, siis sõidan haagisega.

User avatar
tavs
Moderator
Posts: 1079
Joined: Tue Dec 06, 2005 11:13
Location: tallinn/tehnika

Post by tavs » Thu Mar 04, 2010 8:53

Pakkuda reedel autos üks koht kaardilugeja-grillioperaatori kohale.
Start 16:00
Marsruut: Tallinn-Valingu-mets.
Kas ja millal Tallinna tagasi saab seda ei tea.
Laup hommikul kell 10 pean koolis olema, selleks ajaks ikka saab :D
Laup kella 15:30st on uus võimalus randa saada.
Tagasi pühap hiljemalt kella 14:00ks.
paha moderaator

User avatar
Jaanus
Site Owner
Posts: 1601
Joined: Mon Dec 05, 2005 22:00
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by Jaanus » Thu Mar 04, 2010 15:16

Nonii, hetkel siis seis selline, et homme mingi 16:00 ajal stardivad Tallinnast Taavi, Rene, Meeli ja Jaanus, et minna kohale ja täiendavalt natuke lumega kakelda. Kes soovib veel appi tulla või niisama hullama, siis kõik on oodatud :)

Asjalikku tööd jagub ilmselt umbes 3-ks tunniks, lisaks teeme väikse grilli ja tsilli ja kella 9-10 ajal õhtul oleme ilusti Tallinnas kodudes tagasi, et puhata ennast välja laupäevaseks peoks :)
Kui tahan autoga mittevedavat silda kaasa vedada, siis sõidan haagisega.

User avatar
Virko
Posts: 186
Joined: Tue Dec 06, 2005 22:16
Location: Tallinn, Estland

Post by Virko » Thu Mar 04, 2010 17:53

et siis Lumepallidisko vol.3-e ei tulegi vä :D

User avatar
tavs
Moderator
Posts: 1079
Joined: Tue Dec 06, 2005 11:13
Location: tallinn/tehnika

Post by tavs » Fri Mar 05, 2010 12:55

täna ei tule diskot.
aga lumi pole veel läinud.
asja arutatakse paksu kardina taga.
paha moderaator

User avatar
margus
Posts: 1363
Joined: Tue Dec 06, 2005 16:42

Post by margus » Fri Mar 05, 2010 17:44

Image

User avatar
Jaanus
Site Owner
Posts: 1601
Joined: Mon Dec 05, 2005 22:00
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by Jaanus » Fri Mar 05, 2010 23:08

Nonii, brigaad koosseisus Taavi, Meeli, Rainis ja Jaanus käisid täna siis sündmuspaigal lumega võitlemas. Tuli välja, et teel peopaigani, mis veel esmaspäeval oli ideaalselt lahti lükatud, olid praeguseks tuisanud jälle kohati munadeni hanged. Kuna tuisanud lumi oli pehme, sai algul üritatud hooga nii palju autoga sisse lennata, kui õnnestub. Klaasipuhastid käisid täiskiirusel, aga midagi näha ikka ei olnud. Midagi uuesti näha sai siis, kui auto enam edasi ei liikunud ning sai autost välja asja uurima tuldud. See oli siis see koht :D Usin brigaad lükkas labidatega käsitsi viimased 150 meetrit teed kuni peopaigani lahti ning olles sellega valmis saanud, saabus traktor, kelle eest me olime käsitsi pool tööd ära teinud :D:D:D

Elu on ikka seiklus.

Aga usina brigaadiga sai siis peale traktori lahkumist veel paar tundi tööd tehtud, grillitud ja koju tagasi suundutud. Lisasin galeriisse ka 9 pilti tänasest.

Homme teeme peo.
Kui tahan autoga mittevedavat silda kaasa vedada, siis sõidan haagisega.

User avatar
tavs
Moderator
Posts: 1079
Joined: Tue Dec 06, 2005 11:13
Location: tallinn/tehnika

Post by tavs » Sat Mar 06, 2010 10:53

mina näiteks ei jõudnud eile koju.
nüüd olen koolis ja pärast tulen metsa pulli tegema.
paha moderaator

User avatar
Jaanus
Site Owner
Posts: 1601
Joined: Mon Dec 05, 2005 22:00
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by Jaanus » Sun Mar 07, 2010 5:08

Ma panin just 2 halgu alla. Jaanituli. Mingid pässid magavad vist lume all. Jaanituli. Võtan veel igaks juhuks lonksu.
Kui tahan autoga mittevedavat silda kaasa vedada, siis sõidan haagisega.

Locked