5.03.2011 Rannahooaeg algab märtsis vol 11

Üks traditsioon, mis sai alguse 2001. aastal.

Moderator: Jaanus

Post Reply
User avatar
Jaanus
Site Owner
Posts: 1601
Joined: Mon Dec 05, 2005 22:00
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

5.03.2011 Rannahooaeg algab märtsis vol 11

Post by Jaanus » Fri Jan 28, 2011 13:43

Tere päevast! Kuna minult ikka aeg-ajalt päritakse, et mis värk selle aasta peoga on, siis avaldan paar mõtet, mida siis vaikselt edasi arendada võib.

Väga laias laastus oleks minu nägemuses teha sel aastal üritus, kus rahalises mõttes üle pingutamata võimalikult palju pulli teha. Ehk siis kui eelmisel aastal oli konkreetne suunitlus "juurte juurde tagasi", siis sel aastal otseselt tehnikat vältima ei hakka, aga midagi kalli raha eest rentima ka mitte.

Kui lumepallidisko poisid viitsivad, siis oleksin igati käpp osalemaks miski kilemaja püstitamises, kuhu siis erinevaid insenerilahendusi sisse mõelda võib.

Võrreldes kuni 2009. aastani toimunud suurte simmanitega üritaks sel aastal vältida:
1. Suure geneka renti.
2. Diiselpuhuri renti.
3. Heli- ja videotehnika renti.

Samas kui Taavi geneka saab võtta, siis üht-teist elektriga siiski teha võib. Tümmi jaoks saan võtta a'la arvuti kõlarid ja UPSi jne. Mingit megakaabeldust tegema ei hakka ning seda eesmärgiks ei sea, et metsas valge peaks olema, statiivil paar prozektorit ajab asja ära küll, mida siis vastavalt vajadusele nihutada saaks.

Peamine küsimus paljude jaoks on olnud, et kas saun võtta või mitte. Ütleksin ise selle kohta nii, et kui lumeolud liiga hullud ei ole, püstitamise huvilisi ja transpordi abilisi leiab, siis mina olen valmis möllama küll. Samas peale pressima seda ei hakkaks, ehk siis jätaks hetkel lahtiseks ja arutelude teemaks. "Transpordi abiliste" all pean silmas peamiselt seda, et kui õnnestub näiteks Cateringi poistega kaubiku abil saun kohale vedada ja pärast ära vedada, siis oleks asi märksa lihtsam ja ühtlasi tõenäolisem, et selle pulli ette võtta viitsiksime.
Last edited by Jaanus on Sat Feb 26, 2011 16:19, edited 1 time in total.
Kui tahan autoga mittevedavat silda kaasa vedada, siis sõidan haagisega.

User avatar
Virko
Posts: 186
Joined: Tue Dec 06, 2005 22:16
Location: Tallinn, Estland

Post by Virko » Mon Jan 31, 2011 17:05

olen nagu tavapäraselt ka see aasta nõus jõu ja nõuga sind varakult abistama :)

User avatar
tavs
Moderator
Posts: 1079
Joined: Tue Dec 06, 2005 11:13
Location: tallinn/tehnika

Post by tavs » Mon Jan 31, 2011 17:12

No kui just mingit maailmalõppu ei tule, siis taavi toob kotiga elektrit.

Lumepallidiskopoiste asja vaatab jooksvalt ma arvan.

Võimatu pole midagi, aga emmi (vene mootorratas) viieks ajama ei hakka ilmselt.
Peaasi, et pulli saab.

sauna võib lammutada ja kokku panna. Peaasi, et te korstna kaugele panete :D
paha moderaator

User avatar
Jaanus
Site Owner
Posts: 1601
Joined: Mon Dec 05, 2005 22:00
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by Jaanus » Tue Feb 01, 2011 2:24

tavs wrote:Peaasi, et te korstna kaugele panete :D
Kui saun peaks teemaks tulema, siis korsten teeb rohkem pulli kui keskmisel saunapeol. Nimelt ostsin eelmise aasta lõpus uue korstna, aga kuna aastavahetuse saunatamine ära jäi, siis nüüd järgmisel saunatamisel on tulemas alguses tsingi põletamise pidu, kus sauna kütmise esimesel paaril tunnil tsingiaurudes mõnuleda võib :D
Kui tahan autoga mittevedavat silda kaasa vedada, siis sõidan haagisega.

User avatar
Jaanus
Site Owner
Posts: 1601
Joined: Mon Dec 05, 2005 22:00
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by Jaanus » Wed Feb 23, 2011 10:40

Kes viitsib aidata mul 5. märtsil sauna püsti panna ja/või 6. märtsil maha võtta, võib endast märku anda. Laupäevane sauna kohalevedu ja püstitamine jääks kellaajaliselt vahemikku 12:00 kuni 17:00 ning pühapäevane mahavõtmine ja äravedu vahemikku 13:00 kuni 16:00. Kui tiimi kokku saame, siis saun sinna randa tuleb ja kui ei saa, siis teeme sauna muul ajal ja muus kohas. Vaja oleks, et nii püstitamisel kui maha võtmisel oleks peale minu veel 3 inimest (ei pea olema samad inimesed mõlemal päeval).
Kui tahan autoga mittevedavat silda kaasa vedada, siis sõidan haagisega.

User avatar
tavs
Moderator
Posts: 1079
Joined: Tue Dec 06, 2005 11:13
Location: tallinn/tehnika

Post by tavs » Wed Feb 23, 2011 10:47

mina olen ilmselt 4.5.6 koolis.
Neljandal vabanen kella 9 paiku.
teiste päevade kooli ajad selguvad töö käigus
paha moderaator

User avatar
Virko
Posts: 186
Joined: Tue Dec 06, 2005 22:16
Location: Tallinn, Estland

Post by Virko » Wed Feb 23, 2011 18:14

olen 5nda hommikul valmis sind abistama :)

User avatar
tavs
Moderator
Posts: 1079
Joined: Tue Dec 06, 2005 11:13
Location: tallinn/tehnika

Post by tavs » Fri Feb 25, 2011 12:41

tänks, viid mu kooli siis ? :D
paha moderaator

User avatar
Virko
Posts: 186
Joined: Tue Dec 06, 2005 22:16
Location: Tallinn, Estland

Post by Virko » Fri Feb 25, 2011 15:32

tavs wrote:tänks, viid mu kooli siis ? :D
seljas ;)

User avatar
Jaanus
Site Owner
Posts: 1601
Joined: Mon Dec 05, 2005 22:00
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by Jaanus » Sat Feb 26, 2011 16:57

Sain infolehe ka püsti: http://jaanus.eu/beachparties/2011
Kui tahan autoga mittevedavat silda kaasa vedada, siis sõidan haagisega.

User avatar
Jaanus
Site Owner
Posts: 1601
Joined: Mon Dec 05, 2005 22:00
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by Jaanus » Tue Mar 01, 2011 21:37

Nüüdseks on otsustatud, et saun sel korral randa tuleb ning leili visata saab. Küll aga jääb sel korral (tõenäoliselt) veevarustus paigaldamata ning pesemisel tuleb leppida pesukausi ja veekanistritega või kasutada lumes kümblemise mõnusid, nagu vanal ajal. Kuigi sauna püstitamiseks ja maha võtmiseks on minimaalsed tiimid koos, siis igasugune lisa-abi on ainult teretulnud. Laupäevane ehitustegevus toimuks ajavahemikus 12:00 kuni 17:00 ning pühapäevane lammutustegevus 13:00 kuni 16:00.

Peole tulles võta kaasa saunavarustus: rätik, külmad õlled ja plätud paljalt õues ringi kakerdamiseks. Esteedid võivad ka pesuvahendeid kaasa haarata, aga tõenäoliselt mageda veega väga laristada sel korral ei saa.
Kui tahan autoga mittevedavat silda kaasa vedada, siis sõidan haagisega.

User avatar
Jaanus
Site Owner
Posts: 1601
Joined: Mon Dec 05, 2005 22:00
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by Jaanus » Sat Mar 05, 2011 1:34

Viimase hetke info: kohapealsed RMK teed on väga viisakalt lumest lahti lükatud, seega võib kohale saabuda kasvõi C või D kategooria sõidukitega. Peoplatsil on osad alad lahti roogitud, mujal üldiselt katab maad umbes 40 cm paksune tihke lumi. Metsas saab jalgsi enam-vähem igal pool ringi liikuda, ilma et kuhugi sisse vajuks. Meres on kalda ääres umbes 30 cm sügavune vaba vesi, kuhu saunast joosta ja hüpata saab. Edasi on jääs, aga see jää tundub olema üsna õhuke, seega soovijatel on ilmselt võimalus ka ennast sügavamasse vette murda, kui tahtmist on (selle piirkonna meri üldiselt ongi väga raskesti jäätuv - on olnud aastaid, kus Lääne-Eesti saartele saab juba sõita autoga mööda jääteed, aga Meremõisas pole jääd üldse).

Ilm võib päeva ajal ka kergelt plussis käia, kuigi üldiselt on väikses miinuses. Seega temperatuuri mõttes on üsna ideaalilähedane ilm ühe talvise rannapeo jaoks. Samas lubatakse üsna tuulist ilma - sellega tuleks riietuse valikul kindlasti arvestada - kogu aeg ju ka saunas istuda ei jõua.
Kui tahan autoga mittevedavat silda kaasa vedada, siis sõidan haagisega.

User avatar
Jaanus
Site Owner
Posts: 1601
Joined: Mon Dec 05, 2005 22:00
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by Jaanus » Mon Mar 07, 2011 12:31

Rannahooaeg edukalt avatud :) Suutsin tuvastada 45 kohal käinud inimest, tänud kõigile hea seltskonna eest ning erilised tänud neile, kes oma käe laagri ülesehitamisel ning mahavõtmisel külge panid. Kes pilte tegi, andke palun mulle endast teada!
Kui tahan autoga mittevedavat silda kaasa vedada, siis sõidan haagisega.

Post Reply